www.mtbo.cz www.mtbo.sk www.sixnumbers.cz www.pytlakovaschovanka.info http://ruskaruleta.ok24praha.cz www.vlaska.cz www.mtboliga.cz http://bikefest.humlak.cz/ http://www.jason-drson.com http://www.orlickybloudil.cz http://www.maudi.cz/maudicup2013

Vážení návštěvníci, v současnosti nabízím 2 základní typy mapníků pro MTBO – od roku 2010 model PilotOne a osvědčený RockyBoy (od roku 2002). Nově, od roku 2020 nabízím i mapník SkiPilot pro lyžařský OB (nebo i pro použití na kajaku).

Co se týče funkčnosti mapníků pro MTBO, jsou si v mnoha parametrech podobné – nízká hmotnost, možnost namontovat rychle na jakákoliv řídítka, pevné a stabilní připojení k Vašim řídítkům, žádné klepání a třepání za jízdy. Typ mapníku je vždy určen základnou. Zatímco PilotOne má základnu sestavenou z kvalitních duralových komponentů vyřezávaných laserem a je možno vybrat si mezi variantou SH (Standard Height), TB (TallBoy), AB (AngleBoy) nebo ES (ExtraShort), základna mapníku RockyBoy je tvořena ohýbanou duralovou pásovinou. Základna mapníku určuje vzhled a cenu. Vybranou základnu doplníte vhodnou desku a máte mapník dle Vaší volby. Mapník, který naviguje sám - AutoPilot.
PilotOne


Mapník Pilot One
otočný mapník pro bleskovou montáž na řidítka bez použití nářadí. Prostě "nasaď a jeď"!

Mapník PilotOne je určen zejména (ale nejen) pro závodní MTBO použití. Potěší a dobře poslouží i cykloturistům a bikerům zaměřeným na design. Nabízí unikátní technická řešení:

1) zavírání fólie systémem háčků a gumiček umožňuje snadnou manipulaci s mapou jednou rukou - tedy průběžně za jízdy.

2) mapník na řídítkách drží díky stažení klapek plastovými svorkami. Připevnit se proto dá velmi jednoduše a rychle (cca 10 vteřin) buďto
na řídítka průměru Ø 31,8 mm a s redukcemi i na řídítka Ø 25,4 mm anebo
na řídítka průměru Ø 35 mm a s redukcemi na řídítka Ø 31,8 mm. Základna na řídítka Ø 31,8 mm nelze použít na řídítka Ø 35 mm!!!
Drtivá většina kol má zatím řídítka Ø 31,8 mm, řídítka Ø 35 mm se ale objevují stále častěji. Proto prosím do objednávky uveďte požadovaný průměr.


     


K připevnění nepotřebujete žádné nářadí, pouhýma rukama jen mapník "zaklapnete a jedete". Vše, co k mapníku patří, je jeho organickou součástí, žádné šroubky Vám při montáži nebudou padat do trávy. Mapník je vždy složen ze základny a otočné desky, v nabídce jsou 4 různé základny:

1) Extra Short (ES) s výškou mapy 82 mm nad osou řídítek
2) Standard Height (SH) s výškou mapy 112 mm nad osou řídítek
3) TallBoy (TB) s výškou mapy 142 mm nad osou řídítek
4) AngleBoy (AB) s výškou mapy 122 mm nad osou řídítek a s excentrickým umístěním středu desky o 50 mm dopředu či dozadu.Základny SH, TB a AB existují buďto na řídítka průměru Ø 31,8 mm a s redukcemi i na řídítka Ø 25,4 mm anebo
na řídítka průměru Ø 35 mm a s redukcemi na řídítka Ø 31,8 mm.
Základna na řídítka Ø 31,8 mm nelze použít na řídítka Ø 35 mm!!!
Drtivá většina kol má zatím řídítka Ø 31,8 mm, Ø 35 mm se ale objevuje stále častěji. Proto prosím do objednávky uveďte požadovaný průměr.


Barvy

Základny modelu PilotOne se dodávají standardně v červené, bílé a černé barvě. Za příplatek 100,- Kč Vám uděláme i barvu jinou dle vzorníku RAL - specifikujte prosím v poznámce u objednávky. Nebo je možno kombinovat barvy hlavní části základny a obou klapek - pokud zkombinujete černou, červenou a bílou barvu, je to v ceně. Pokud bude kdekoliv barva jiná, je to za příplatek 100,- Kč. Také plastových nýtů a podložek (druhý obrázek zleva v horní řadě) je na výběr 36 kombinací, můžete si tedy základnu mapníku navrhnout zcela dle Vašich představ.Otočné desky mapníku

Existuje 8 typů, můžete si vybrat kteroukoliv z nabídky značky Autopilot (viz objednávkový formulář, sekce „Komponenty“), můžete střídat více typů (rozměrů) desek dle velikosti mapy. Díky trendu širokých řídítek doporučuji používat velké formáty - desku 35 (350 x 305 mm), desku 30 (305 x 305 mm), případně desku A4+ (305 x 280 mm). Ve všech těchto deskách můžete díky unikátnímu zapínání fólie systémem "gumičky - háčky" manipulovat s mapou formátu A3 za jízdy jednou rukou. Pro TOP závodníky nabízím ECB (Elite Carbon Board, rozměr 305x305 mm). Tato deska má vnitřní struktura, oblé hrany a je neskutečně tuhá. Tedy nevibruje a výborně se z ní čte mapa. Pro MTBO závody s mapami formátu A3, pokud se v průběhu závodu nepřekládají, můžete využít i desku A3 (400x300 mm, zavírání na DualLock "suché zipy"). Stejně tak pro závody na mapách A4, když se s nimi v průběhu závodu nemanipuluje, můžete použít desku Sprint (305x210 mm) - je velmi lehká a díky zavírání na DualLock "suché zipy" je mapa rychle umístěna pod fólii. Pro závody na mapách 1:50 000 doporučuji používat desku 35. Majitelům cykloatlasů s mapami formátu A4 doporučuji desku A4 (305 x 240 mm), aby se mapy nemusely přehýbat. Můžete vlastnit a střídat více typů (rozměrů) desek dle velikosti použité mapy.Typy desek:

30 (305x305 mm) - vhodná pro MTBO závody - bílá plastová nebo ECB - Elite Carbon Board. Pro A3 mapy, které se v průběhu závodu překládájí - zavírání fóie systémem "gumička - háček" - snadná manipulace s mapou jednou rukou.
A3 (400x305 mm) - pro A3 mapy, se kterými se v průběhu závodu nemanipuluje - zavírání fólie na Dual Lock suché zipy - bílý plast
35 (350x305 mm) - pro A3 mapy, které se v průběhu závodu překládájí - zavírání fóie systémem "gumička - háček" - snadná manipulace s mapou jednou rukou. Bílý plast
A4+ (305x280 mm) - pro A3 mapy, které se v průběhu závodu překládájí - zavírání fóie systémem "gumička - háček" - snadná manipulace s mapou jednou rukou. Bílý plast
A4 (305 x 240 mm) - pro majitele cykloatlasů s A4 mapami - bílý plast
28 (280x280 mm) - pro děti nebo pro úzká řídítka, bílý plast
Sprint (305 x 210 mm) - pro MTBO závody na mapách A4, se kterými se v průběhu závodu nemanipuluje - zavírání fólie na Dual Lock suché zipy - bílý plast
26 (260x260 mm) - pro nejmenší děti nebo velmi úzká řídítka - bílý plast

Doplňkem desky může být magnetická podložka pro snadnou a rychlou orientaci v mapě video zde


Stáhněte si:
Příslušenství k mapníkům
Návod na montáž a použití mapníku PilotOne
Upozornění pro uživatele karbonových desek - Elite Carbon Board a Full Carbon Board
Návod na sestavení mapníku PilotOne


Technické požadavky na řídítka, představec a brzdové páky (viz obrázek):
1. Šíře představce v místě průchodu řídítek musí být menší než 50 mm. Širší představec může ztížit až znemožnit montáž základny PilotOne.
2. Je potřeba kruhový profil řídítek v místě uchycení objímek mapníku. Na kompozitové sestavy řidítek s integrovaným představcem (a oválným profilem) připravujeme řešení s očekávaným nasazením v roce 2020.
3. Je potřeba minimálně 1 cm široká štěrbina mezi pákami brzd a řídítky - pro vsunutí objímek mapníku PilotOne (některé starší Shimano LX duální páky mohou montáž znemožnit - viz obrázek níže).


Jaký mapník si vybrat?
  1. Potřebujete mapník často montovat na kolo a zase zpět? Volte PilotOne, nepotřebujete k připevňování žádné nářadí.
  2. Potřebujete mapník používat na více různých kolech? Volte PilotOne, díky 4 různým základnám a redukcím na menší řídítka je univerzální, připevníte jej snadno a rychle na téměř jakákoliv řídítka.
  3. Chcete často měnit sklon mapníku? Volte PilotOne, pouhou rukou změníte úhel desky, pouhým přešroubováním desky ji u některých modelů posunete vzad či vpřed.
  4. Je pro Vás důležitá nízká hmotnost? Jste na správném místě, volte cokoliv z naší nabídky. Model PilotOne i model RockyBoy s deskami 30 váží okolo 300 gramů.
  5. Jezdíte hlavně s velkými turistickými mapami? Volte jakýkoliv model s největší deskou A3 (40x30 cm) nebo 35 (35x30,5 cm), pokud Vám to umožní šíře Vašich řídítek. Mapu Vám doporučuji zalaminovat, v případném mokru ji nezničíte a stále tak budete vědět, kam pro kontroly.
  6. Chcete jezdit nebo jezdíte dle A4 map z cykloatlasů a turistických atlasů ShocArt? Volte model s deskou A4, A4+ nebo 30. Vejde se do nich celý list mapy bez přehýbání.
  7. Jezdíte různé typy závodů? Můžete mít několik různých desek k jednomu mapníku a měnit je dle potřeby. Všechny desky i základny jsou kompatibilní.
  8. Začínáte na kole s mapou ? Můžete mapníky zdarma oTESTovat (s případnou následnou koupí) nebo si je zapůjčit při registraci předem za 100,- Kč/den.
NOVINKY