Můžete nás potkat:    9.-10.9. ČP Svitavy  9.9. VIPrahlé duše - Mladějov    30.9.-1.10. ČP Kostelec n Č.l.

počítadlo přístupů
online: 0
dnes: 55
týden: 102
celkem: 62595

SkiPilot 3

0% (0 hodnocení)
On stock
1 400 Kč
cena:1 400 Kč
popis
parametry
soubory a odkazy
diskuze
Recenze

Jak používat mapník SkiPilot 3 pro orientační lyžaře

Technická data: vychází z koncepce a know how mapníků "Lauič" - Jana Lauermana

 • všechny použité materiály odolné do -40°C

 • otočná deska v rozsahu 360° - v jakékoliv poloze ramínka.

 • deska formátu 30,5 x 21,5 cm, vhodná pro mapy A4

 • zavírání fólie - jedna dlouhá strana napevno, ostatní strany pomocí 3 magnetů POZOR! Deska s magnety ovlivňuje buzolu – nepřipevňujte buzolu na ramínko mapníku - doporučuji použít buzolu na zápěstí, tak je v dostatečné vzdálenosti od desky. Fólie je u magnetů opatřena plastovými úchyty - i v rukavicích a s hůlkami lze fólii snadno otevřít a zavřít. - viz  video zde

 • velikost/délka popruhů – univerzální pro všechny orientační lyžaře

  • 2 x popruh horizontální - pružný, na jedné straně jsou odpojitelné pomocí plastových spon, stavitelné

  • 1 x popruh (pevný) okolo krku, vzadu navázaný na horizontální popruhy, vpředu rychlé utahování/povolování přes 1 stahovací sponu.

 • příslušenství na objednávku (nedá se použít pro jednodílné kombinézy):

  • stahovací popruh vepředu s klipem ze kšand na přední lem kahot

  • stahovací popruh vzadu s klipem ze kšand na zadní lem kahot

 • hmotnost cca 470 g

Dotažení ramínka: při pokojové teplotě jde ramínko obtížně sklápět. Při nízké teplotě se kovy smrští a ramínko se sklápí snadněji. Nechte tedy nejprve mapník vymrznout na okolní teplotu a pak dotáhněte/povolte kloub ramínka imbusem a plochým klíčem tak, aby ramínko s deskou při dynamické soupaži samo neklesalo, ale zároveň aby se dalo jednou rukou snadno zvedat/sklápět.

Nasazení mapníku: provlékněte pravou ruku mezi širokým pružným popruhem a dvojicí tenkých popruhů. Hlavu strčte mezi oba tenké popruhy. Zapněte obě přezky horizontálních popruhů. Dotáhnětě oba horizontální popruhy i popruh vertikální.

Zkrácení popruhů: pokud jsou popruhy tak dlouhé, že nedokážou pevně obepnout tělo, zkraťte je následovně: popruh okolo krku stáhněte dle potřeby přes sponu. Je-li volný konec delší než 20 cm, ustřihněte přebytečnou část pod úhlem 45° nůžkami, aby se popruh netřepil. Případně zatavte otřepy zapalovačem či sirkami. Nebo popruh přepalte pomocí páječky – klidně rovně - tím je případné třepení vyloučeno.

Horizontální pružné popruhy můžete provizorně zahnout a sešít, nebo trvale zkrátit takto: odstřihněte zapošitý konec popruhu v posuvné dvojokénkové sponě, odstřihěte přebytečnou délku a následně znovu zapošijte konec do dvouokénkové spony.

Při vkládání mapy pod fólii otočte desku tak, aby nálepka AUTOPILOT byla čitelná zleva doprava, pak otevřete ze 3 stran úchyty fólie – to u magnetů dokážete snadno trhnutím jednou rukou - vložte mapu a zapněte úchyty.

POZOR! Deska s magnety ovlivňuje buzolu – nepřipevňujte buzolu na ramínko mapníku. Doporučuji používat buzolu na zápěstí, v dostatečné vzdálenosti od desky.

Diskuze je prázdná.
přidat příspěvek do diskuze
K produktu zatím nikdo recenzi nenapsal

X
Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).