BP-hvye4efWEH-9F

 Můžete nás potkat:     17.-18.8. Rabenberg (Něm.)   21.-22.9.Jilemnice/Mostek

výrobci
počítadlo přístupů
online: 0
dnes: 2
týden: 329
celkem: 87673

RockyBoy 30 FB (Flat Bar) - pro rovná řídítka

0% (0 hodnocení)
On stock
900 Kč
cena:900 Kč
popis
parametry
soubory a odkazy
diskuze
Recenze

RockyBoy 30 FB (Flat Bar) - pro rovná řídítka - je otočný mapník vhodný pro veškeré aktivity na kole s mapou - pro závodění i turistiku. Je lehký, jednoduchý a spolehlivý. Velikost desky je 305x305 mm - dá se v ní snadno posunovat mapu formátu A3 jednou rukou. Může být namontován i na karbonová řídítka s eliptickým průřezem.

Při jízdě s mapníkem RockyBoy se Vám "neklepe" mapa, takže na ni dobře vidíte. Dobré čtení mapy je usnadněno i umístěním otočné desky ve výšce 10 cm nad osou řídítek. Mapník RockyBoy se skládá se základny a otočné desky. Základna je vyrobena z duralové pásoviny, má přírodní barvu hliníku a tvoří ji tři nožky: dvě přední se upínají na řidítka plastovými svorkami pro opakované použití a třetí na představec (plastovým zdrhovacím páskem). Na základnu je přišroubována otočná deska s průhlednou krycí fólií, pod kterou se vkládá mapa. Krycí fólie je plně odnímatelná, k desce je připevněna ze 3 stran pomocí gumových smyček a háčků, čtvrtá strana je připevněna DualLock "suchými zipy". Můžete střídat více typů (rozměrů) desek dle velikosti použité mapy.


Mapník je nutno pro každá řídítka upravit (ohnout, případně zkrátit zadní nožku). Pokud bychom se setkali osobně i s Vaším kolem, zdarma a s garancí mapník na Vaše kolo namontují.

Přední nožky se na řídítka upevňují plastovými svorkami pro opakované použití – mám celkem 4 velikosti. Standardně posílám svorky průměru 32,5 mm pro řídítka 31,8 mm, nebo průměru 35 mm pro řídítka průměru 35 mm. V případě, že by svorky neseděly, dají se korespondečně vyměnit. Anebo se místo nich dají přední nožky připevnit plastovými zdrhovacími pásky - podobnými jako je v zásilce stahovací páska na připevnění zadní nožky, nebo pevnou lepicí páskou. Kvůli potřebě adaptovat zadní nožku základny na Vaše kolo posílám mapník v rozmontovaném stavu. V případě jakýchkoliv dotazů jsem Vám plně k dispozici.

Tipy a triky
Jak mapník připevnit na řídítka? Postupujte podle návodu, který je mezi obrázky. Přední - kratší a již ohnuté - nožky posaďte na řídítka, dlouhá neohnutá nožka nechť směřuje dozadu ve směru jízdy - musí se ohnout tak, aby vrchní část základny byla rovnoběžně se zemí. Délka ohnuté části zadní nožky závisí na délce a sklonu představce. Namodelujte si správné zahnutí nožky například drátem, pak nožku ohněte proti směru jízdy kleštěmi. Ohnutou nožku případně zkraťte nůžkami na plech či pilkou tak, ať je dosedová plocha cca 2 cm - řiďte se vzorem předních nožek. Dokulata opilujte oba rohy i hrany, na dosedací plochu nalepte přiloženou samolepicí gumku a vše omotejte přiloženou textilní páskou. Přední nožky připevněte k řídítkům pomocí přiložených plastových svorek a zadní nožku k představci přiloženým plastovým zdrhovacím páskem - udělejte "osmičku" obtáčející jednou otočkou představec a druhou sloupek vidlice (je možno pásek vést mezi šrouby stahujícími představec okolo sloupku vidlice - viz obrázek.

Plastové či kovové svorky? Svorkami se přední dvojice nožek mapníku připevňuje na řidítka. Plastové svorky jsou součástí dodávky, jsou lehčí a elegantní, jednoduše se montují – holýma rukama je téměř každý dokáže dostatečně sepnout. Při jejich použití je nutno zadní nožku pevně připevnit k představci plastovým zdrhovacím páskem – viz zde v textu výše. Zoubky plastových svorek do sebe musejí při zacvakávání dobře zapadat - a čím víc zobáčků do sebe zacvaknete, tím bude mapník lépe držet. Zobáčky svorek se do sebe nesmějí zakousnout šikmo - pozor třeba na umístění svorek do místa, kde řídítka mění svůj průměr. Plastové svorky se rozpojí „vyšprtnutím“ části svorky se zoubky páčením plochého šroubováčku opřeného z boku o stojnu mapníku. Plastové svorky jdou nahradit plastovými zdrhovacími pásky šíře alespoň 4 mm.
Kovové svorky (instalatérské na stahování hadic, průměr 32 mm) jsou jistota – udrží mapník i při případném pádu. Kovové svorky utahujte nástrčným klíčem nebo plochým šroubovákem, je to lepší než křížák. Při použití kovových svorek nemusíte ani připevňovat zadní nožku plastovým páskem.

Kam s computerem/tepákem? Namontujete-li na řídítka mapník, smiřte se s tím, že na přístroje umístěné na řídítkách nebudete vidět. Navíc tam na ně nemusí být vždy místo. Takže se můžete inspirovat přiloženou fotkou alternativního umístění computeru/tepáku na rámové trubce.

Kam s čipem/průkazem? Na jo-jo.
Dnes již to pravidla nevyžadují, ale pokud čip nebo papírový startovní průkaz nevozíte na prstě / ruce, můžete je připojit ke kolu či k dresu přes naviják neboli jojo. Na dres je možno jojo zavěsit za otvor v jezdci zipu nebo za kšandu cyklokalhot (pak můžete čip či průkaz vozit pod dresem). Na kolo pak doporučuji jojo připevnit stahovacími pásky nebo páskou lepicí – na rám, na řídítka, na mapník - vždy tak, abyste na čip v průběhu jízdy viděli. Nestahujte moc pásky, mohli byste snížit schopnost joja navíjet se zpět. Protože jojo se může přetrhnout nebo přestat navíjet, doporučuji použít dvě spojená joja, pak neztratíte nic.

Diskuze je prázdná.
přidat příspěvek do diskuze
K produktu zatím nikdo recenzi nenapsal

X
Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).